چاپ کتاب " روش‌های طراحی، ساخت و ساز، بازرسی، نگهداری و ایمنی در تونل‌های جاده ای" توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر‌

 | تاریخ ارسال: 1398/8/6 | 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، کتاب " روش‌های طراحی، ساخت و ساز، بازرسی، نگهداری و ایمنی در تونل‌های جاده ای " تألیف مهندس محسن هدایتی فر توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ رسید.
در پیشگفتار این کتاب آمده است: " با توجه به اینکه دانش و تجربیات سازمان ها در زمره مهم ترین سرمایه ها و دارائی های آن ها محسوب می شود ، مدیریت دانش، امر مهمی است که امروزه به عنوان یکی از مباحث علمی جدید فراگیر ، توجه بسیاری از مراکز علمی و سازمان های بزرگ دنیا را به خود معطوف نموده است. دانش تخصصی و تجربیات به دست آمده در پروژه ها ، نقش بسیار مهم و کلیدی در انجام کارها و فعالیت ها در سازمان های مجری پروژه های عمرانی دارد ، از این رو توجه به این سرمایه های باارزش در سازمان های مذکور بسیار ضرورت دارد . در موارد بسیاری مشاهده شده است که دانش و تجربه های سازمان ها در فعالیت ها ، نادیده گرفته شده است و در کارهای مشابه و تکراری به شیوه آزمون و خطا منابع قابل توجهی از سرمایه های ملی را از دست داده اند . بنابر این، ثبت مستمر دانش فنی و تجربیات کسب شده سازمان در پروژه ها و حفظ و استفاده مطلوب از آن ها در پروژه های بعدی از اهمیت بالایی برخوردار است و پرداختن به این امر را می توان به عنوان راه حلی برای برطرف نمودن بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در پروژه های عمرانی کشور مطرح کرد . با مدیریت دانش می توان از دوباره کاری ها جلوگیری کرد و فرآیند اجرای پروژه ها را بهبود بخشید و زمان و هزینه اجرای پروژه ها را کاهش داد در همین راستا ، با توجه به فعالیت گسترده و رو به افزایش شرکت جنرال مکانیک درپروژه های مختلف و متنوع مهندسی، پیاده سازی سیستم ثبت و به کارگیری دانش فنی و تجربیات ارزشمند پروژه های این شرکت امری بسیار ضروری است. کتاب روش های طراحی ، ساخت و ساز، بازرسی، نگهداری و ایمنی در تونل های جاده ای ، از تولیدات مدیریت دانش شرکت جنرال مکانیک است که دربرگیرنده مطالبی در باره معرفی انواع روش های طراحی ، ساخت و ساز ، نگهداری ، بازرسی و اصول ایمنی در تونل های جاده ای است و با استفاده از برخی منایع روز دنیا (داخلی و خارجی ) ، تکمیل و غنی شده است."
شایان ذکر است این کتاب در پانزده فصل، ۳۱۲صفحه و در تیراژ۵۰۰ نسخه و به قیمت ۳۹۰ هزار ریال به بازار کتاب عرضه شده است.
علاقمندان میتوانند کتاب مذکور را از طریق فروشگاه و نمایشگاه دائمی انتشارات جهاددانشگاهی امیرکبیر واقع در خیابان حافظ جنب درب اصلی دانشگاه و یا فروشگاه اینترنتی انتشارات به آدرس jdamirkabir.ac.ir/shop ؛ خریداری نمایند.